Wycieczka do Charzykowych - rejs statkiem po jeziorze 22.07.2023 r.

Chłopcy i Oliwia :) odwiedzają Łobez. 20.07.2023 r.

16.07.2023 Odpust Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem

Wycieczka nad Bałtyk - plaża w Łazach  11.07.2023 r.

10 lipca 2023 r.  grupka naszych mieszkańców wybrała się do Trójmiasta nad morze oraz do Muzeum Stutthof w Sztutowie utworzonego na terenie dawnego niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Wakacyjny wypad nad nasze kamieńskie Jezioro Mochel :)  

Wakacyjny wyjazd do Warszawy  26-27 czerwiec 2023 r.

Sierpniowe wyjście do naszego miejskiego skateparku- 11.08.2023 r.

27 sierpnia br. wybraliśmy się na szybką wycieczkę do Trójmiasta i nad polskie morze, wykorzystując jeszcze sierpniową  fantastyczną pogodę i kończące się wakacje :-)

19.08.2023 r. - w tym dniu pożegnaliśmy z naszej DPS-owej wspólnoty naszego Mieszkańca Adriana. Pogrzeb odbył się w Parafii Cekcyn. Adrianku spoczywaj w pokoju. Bedziemy Cię wspominać w modlitwie..

Wakacyjne gotowanie chłopców :) Zawsze jest pora na cos dobrego :)

13 sierpnia 2023 r. nasi kochani Mieszkańcy z powodu deszczowej aury  dzięki naszemu sponsorowi Panu Pawłowi wybrali się na chojnicki basen a następnie na pysznego hamburgera :-)

2 sierpnia 2023 r  podczas uroczystości pogrzebowych w Kolegiacie Kamieńskiej z  Domowej Wspólnoty pożegnaliśmy długoletniego  Mieszkańca DPS-u - Kamilka.  Kamilku będziemy o Tobie pamiętać w modlitwie. Spoczywaj w pokoju...

Imprezka Urodzinowa Eryka !!! 

Wakacyjna wyprawa na Jarmark św. Dominika - 23 lipiec 2023 r.

23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wszystkim naszym uczniom gratulujemy wzorowych świadectw oraz promocji do kolejnej klasy, a absolwentom OIiwii i Dominikowi gratulujemy ukończenia szkoły. !!!

Plenerowe Urodziny Ariela - 20.06.2023 r.  Solenizantowi życzymy dużo zdrówka, szczęścia i spełnienia wszystkich marzeń !!! Sto lat !!!

Piknik z okazji 25-lecia Hospicjum w Złotowie - 10 czerwiec 2023 r.

17 czerwca 2023 r. młodzież z naszego Domu wybrała się z s. Dyrektor  na warsztaty młodych "Przystań" zorganizowane w Pelplinie , aby pogłębić swoją duchową wiarę, oraz spędzić czas w fantastycznej atmosferze między rówieśnikami uwielbiając Boga.

26.05.2023 r. - Z okazji Dnia Matki  nasi chłopcy złożyli życzenia s. Karolinie , bo przecież Siostra Dyrektor to matka wszystkich naszych Mieszkańców   :-)

Boże Ciało ulicami naszego miasteczka 8.06.2023 r.

Nasi chłopcy w parku zabaw Honolulu - Chojnice 01.06.2023 r. 

Ekspresowy wyjazd nad morze  - Karwia 14.05.2023

Majowy wypad do ZOO w Canpolu 22.05.2023 r.

1 czerwca to ważny dzień w życiu naszego Domu, w życiu naszych mieszkańców, bo to Międzynarodowy Dzień Dziecka . I jak co roku organizujemy fantastyczną imprezę dla naszych mieszkańców, na którą przybywają zaproszeni goście i rodziny naszych podopiecznych., Oczywiście na imprezkę przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji i zabaw, pysznego jedzenia i słodyczy oraz niezapomnianą atmosferę :-). Szczególnie zainteresowaniem cieszył się dmuchany plac zabaw i zjeżdżalnia, do których ustawiały się kolejki chętnych. Zapraszamy do galerii z tego wydarzenia.

Majówkowy wypad  naszych Chłopców do Parku Dinozaurów w Nieżychowicach   :-) 

Lorem ipsum

Obchody uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 

oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja  

Majówkowy wyjazd do Piaseczna  2.05.2023 r. Sanktuarium Maryjne 

 

I nadszedł maj :-)  A my jak co roku z przytupem rozpoczęliśmy majówkę - aktywnie, sportowo i z uśmiechami na twarzy. podczas fantastycznej zabawy na naszym przydomowym ogrodzie.  

Odpust w Dużej Cerkiwcy

W ostatnią niedziele tj. 23.kwietnia 2023 r. braliśmy udział w uroczystościach odpustowych w Kościele Filialnym naszej parafii w Dużej Cerkwicy, gdzie znajduję się świątynia pod wezwaniem Św. Wojciecha.

Nasi chłopcy  na wyjeździe :-)  14.04.2023 r.

Wielkanocne śniadanie u chłopców. 

Tradycyjne poszukiwanie prezentów od  Zajączka w naszym przydomowym ogrodzie w Wielkanocną Niedzielę 9.04.2023 r.

Święconka

Tradycyjnie w Wielką Sobotę tj. 8 kwietnia br. udaliśmy się do naszego parafialnego Kościoła  z koszyczkami wypełnionymi pokarmami przygotowanymi na wielkanocny stół , aby  je poświęcić .

Wielki Piątek

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku i skupienia. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej oraz adoracja krzyża, w której braliśmy udział

W Wielką Środę odwiedzili nas  koledzy i koleżanki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieniu Krajeńskim, aby przekazać nam cudowne kartki z życzeniami wielkanocnymi. Serdecznie dziękujemy !!!

Wielki Tydzień 

 

Wielki Tydzień w naszym Domu to intensywny okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Każdy coś sprząta, każdy coś stroi, troszczy się o estetykę naszego Domu, ale każdy znajduje czas na przygotowanie duchowe  oraz serca do tego wydarzenia. W zależności od możliwości mieszkańcy naszego Domu uczestniczą osobiście albo poprzez formę zdalną w wydarzeniach  Wielkiego Tygodnia aby przeżywać  Triduum Paschalne oraz wydarzeniach Wielkiej Nocy - najważniejsze uroczystości w życiu każdego chrześcijanina.

W Wielki Czwartek uczestniczyliśmy we Mszy Św. zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, upamiętniająca ustanowienie Eucharystii oraz sakramentu kapłaństwa, która zapoczątkowuje obchody Triduum Paschalnego.

31 marca br. uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej

ulicami naszego miasteczka.

27 marca br. podczas uroczystości pogrzebowych w Kościele Parafialnym w Sępólnie Krajeńskim  pożegnaliśmy z naszej domowej wspólnoty długoletnią  mieszkankę DPS  Wioletę. Wioletko będziemy o Tobie pamiętać w modlitwie. Spoczywaj w pokoju...

25.03.2023 r.  Urodziny naszych mieszkańców : Artura i Kacpra !!!

Urodziny Oliwii !!!

22 stycznia świętowaliśmy urodziny Oliwii   zajadając się przepysznym tortem oraz innymi słodkościami przygotowanymi z tej okazji . Oliwi  z okazji jej święta składamy serdeczne życzenia oraz życzymy spełnienia wszystkich marzeń !!!

Niedzielny popołudniowy spacerek nad jeziorem Mochel .

31 stycznia wybraliśmy się do Chojnic na kręgle dzięki naszym  zacnym sponsorom. Dziękujemy za wspaniałe popołudnie .

28 stycznia 2023 r. hucznie świętowaliśmy 30-ste urodziny naszego mieszkańca Roberta. Robertowi życzymy oczywiście wszytskiego najlepszego, spełnienia marzeń i dużo, dużo zdrowia !!! Sto lat !!! 

21 stycznia Mieszkańcy DPS-u wspólnie z s. Dyrektor  z okazji Dnia Babci i Dziadka odwiedzili naszych drogich seniorów  z zaprzyjaźnionego DPS-u z ul. Podgórnej składając serdeczne życzenia oraz drobne upominki.

22 stycznia świętowaliśmy urodziny Oliwii   zajadając się przepysznym tortem oraz innymi słodkościami przygotowanymi z tej okazji . Oliwi  z okazji jej święta składamy serdeczne życzenia oraz życzymy spełnienia wszystkich marzeń !!!

 19 stycznia br. z  wizytą duszpasterską tzw. kolędą nasz DPD odwiedzili Wikariusze z naszej parafii : ks. Mateusz i ks. Paweł, którzy udzieli Bożego błogosławieństwa wszystkim mieszkańcom naszego Domu . Dziękujemy za dobre słowo i modlitwę. 

23 lutego rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czasu, który jest oczekiwaniem na nadejście Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.  Stąd też nasi mieszkańcy uroczyście zainicjowali ten czas udziałem we Mszy Św. z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty. 

Tegoroczna zima  hojnie obdarza nas opadami śniegu, z czego bardzo zadowoleni są mieszkańcy naszego Domu i maksymalnie wykorzystują biały puch do fantastycznej zabawy. 

   

      Aktualności z życia naszego Domu

                                 Rok 2023