Aktualności z życia naszego Domu 

 

                                                                    Rok 2021 

Witamy w 2021 roku. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z naszego Domu...

Zabawa Karnawałowa  2021

 

14 stycznia na każdej grupie zorganizowaliśmy bal przebierańców dla naszych mieszkańców oczywiście w reżimie sanitarnym i obowiązkowym przebraniu. Jak  zawsze towarzyszyła wszystkim świetna zabawa w rytmie najnowszych przebojów, a w chwilach odpoczynku każdy mógł się posilić pysznymi przekąskami i gaszącymi pragnienie napojami.  

 

W końcu nadeszła zima...

Po kilku latach bezśnieżnych zim nasi Mieszkańcy doczekali się w tym roku większej  ilości białego puchu i nawet mroźna aura  nie przeszkodziła im w zimowych harcach co widać poniżej.

20 stycznia świętowaliśmy urodziny naszego mieszkańca Roberta, niestety tylko w gronie grupy, ale i tak zabawa była przednia . Oczywiście naszemu solenizantowi życzymy sto lat i dużo dużo zdrowia !!!  :-) 

Powitanie Nowego Roku.

Rozpoczęcie Wielkiego Postu.

17 lutego 2021 r. uczestnicząc w transmisji telewizyjnej Mszy Św.  z Kolegiaty Kamieńskiej pw. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu czyli okres zadumy, pokuty i przygotowania duchowego do obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nasi mieszkańcy w oczekiwaniu na Wielkanoc również  podjęli postne zobowiązania np. ograniczając spożycie ulubionych  słodyczy czy ilość czasu spędzonego przed telewizorem. 

Nabożeństwa Pasyjne .

 

W okresie Wielkiego Postu  nasi Mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych takich jak Droga Krzyżowa  czy Gorzkie Żale poprzez transmisję telewizyjną łącząc się w modlitwie z naszą wspólnotą parafialną lub poprzez indywidualne  uczestnictwo w nabożeństwach prowadzonych przez Siostry Elżbietanki w naszej domowej kaplicy.

 

Święta Wielkanocne 2021. Odwiedziny zajączka .

 

W niedzielny wielkanocny poranek naszych mieszkańców odwiedził gość z prezentami z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zajączek wsparł naszą młodzież dobrym słowem w trudnym czasie pandemii i podarował prezenty oraz słodkości  oraz chętnie pozował do zdjęć, które zamieszczamy poniżej. 

Wielki Tydzień 

 

Wielki Tydzień w naszym Domu to intensywny okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Każdy coś sprząta, każdy coś stroi, troszczy się o estetykę naszego Domu, ale każdy znajduje czas na przygotowanie duchowe  oraz serca do tego wydarzenia. Niestety z racji zaostrzonych wymogów sanitarnych okrojono formę wydarzeń liturgicznych Wielkiego Tygodnia i pozostało nam jedynie łączenie się ze wspólnotą Kościoła tylko przez media aby uczestniczyć w Triduum Paschalnym oraz wydarzeniach Wielkiej Nocy.

.... i kolejna porcja zdjęć wielkanocnych .

Urodziny naszego Krystianka :)

 4 kwietnia br. obchodziliśmy w zawężonym gronie  już 7 urodziny naszej najmłodszej latorośli - Krystiana.  Naszemu solenizantowi życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy oraz spełnienia wszystkich marzeń !!!

Sto lat w wykonaniu kolegów Krystiana !!!

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodziliśmy ważne wydarzenie  w życiu naszej ojczyzny i każdego Polaka   czyli rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to już 230 rocznica. Mieszkańcy naszego Domu również wspominali ten wątek naszej historii. We wspólnym gronie oglądali transmisję  wystąpienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów uroczystości na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nabożeństwa majowe  2021r.

Rozpoczął sie miesiąc maj - miesiąc modlitwy, w którym odprawia sie nabożeństwo  ku czci Matki Bożej odmawiając Litanie Loretańską oraz modlitwe "Pod Twoją Obrone" Nasi mieszkańcy kontynuują tą piekną polską tradycje odmawiając tą modlitwe przy naszej przydomowej figurce Matki Bożej .