I przyszedł czas na pożegnanie  roku 2021.... , roku który nie należał do najłatwiejszych. Jednak zakończyliśmy ten rok wyśmienitą zabawą sylwestrową w przebojowych rytmach i z uśmiechem na twarzy.  Dziękujemy za cały wspólnie spędzony z nami 2021 r i mamy nadzięję że w kolejnym roku również będziecie z nami . Pozdrawiamy !!!

Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Kamieniu Krajeńskim jako realizator umowy nr Nr UM-SE.273.4.213.2020 z dnia 9.12.2021 przeprowadził zadanie polegające na współorganizacji z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu  Świąt Bożego Narodzenia, Nowego Roku oraz Świątecznego Kuligu  dla dzieci i młodzieży  — mieszkańców naszego Domu. Zadanie  zostało zrealizowane w okresie od 24.12.2021 r. do 31.12.2021 r W ramach zadania dnia 24 grudnia 2021 r. przygotowano wieczerzę wigilijną którą uwzględniała posiłki dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi oraz odbywała się w salach bez barier komunikacyjnych i umożliwiających swobodne poruszanie się osób na wózkach inwalidzkich. Przed wigilią odbyło się spotkanie z św. Mikołajem Udział w wydarzeniu brało łącznie 50 -ciu Mieszkańców naszego Domu z niepełnosprawnością intelektualną oraz pracownicy naszego Domu a także nauczyciele ze szkoły, do której uczęszczają nasi mieszkańcy Dla każdego mieszkańca przygotowano prezent.. Tegorocznym celem zorganizowanego spotkania była wewnętrza integracja oraz umocnienie i zbudowanie nowych więzi między naszymi mieszkańcami a nauczycielami i pracownikami Domu. W zakresie spełnienia wymagań dostępności na spotkaniu korzystano z urządzeń do wzmocnienia dźwięku, aby osoby z wadami słuchu mogły także aktywnie uczestniczyć w spotkaniu. W ramach zadania  korzystając z opadów śniegu zorganizowano także w przerwie świątecznej zimowy  kulig  oraz wspólne ognisko dla naszych mieszkańców . Zwieńczeniem projektu była  integracyjna  impreza na powitanie  Nowego Roku  2022.Nasz Dom bardzo serdecznie dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu w Toruniu za okazaną pomoc przy współorganizacji w/w wydarzeń gdyż bez wsparcia Urzędu Marszałkowskiego nie mielibyśmy możliwości realizacji takich  wydarzeń, których nadrzędnym celem było wzmocnienie istniejących  i powstawanie nowych relacji i więzi zarówno między samymi  mieszkańcami jaki i   miedzy mieszkańcami oraz osobami z otaczającego ich społeczeństwa. Dziękujemy !!!  Zapraszamy do fotorelacji .

9 grudnia grupka naszych  mieszkańców wybrała się do Torunia . Korzystając z okazji i chwili przerwy odwiedziliśmy  Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy do relacji .

6 grudnia  br. jak  co roku świętowaliśmy Mikołajki i jak co roku była przednia zabawa. Mnóstwo radości, uśmiechniętych twarzy i wesołych wspólnie spędzonych chwil z  Mikołajem .... A w związku z tym, że wszystkie nasze dzieci były bardzo grzeczne  to dla każdego znalazł się jakiś prezencik w mikołajowym worku .  :-)  Nasi mieszkańcy mieli również  to szczęście i ponownie spotkali św. Mikołaja na wieczornych roratach w naszym parafialnym kościele co uwieczniliśmy na video . 

28 listopada rozpoczął się okres Adwentu. Okres, który jest intensywnym czasem przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, ale to także czas wyciszenia i  duchowego przygotowania do narodzin Jezusa Chrystusa. Nasi Mieszkańcy także przygotowują się w okresie Adwentu do tych ważnych świąt, zarówno przez przygotowywanie i strojnie swoich pokoi ale także duchowo uczestnicząc codziennie w roratach w naszym parafialnym kościele. 

Tuż przed okresem adwentu 25 listopada br. urządziliśmy imprezę andrzejkową, na której oprócz dobrej zabawy, muzyki i przekąsek były także przeróżne wróżby i konkursy budzące duże zainteresowanie wśród naszych mieszkańców. Zapraszamy na fotorelację .

11 listopad to kolejna ważna data w życiu każdego Polaka. Nasi mieszkańcy przy wsparciu s. Dyrektor oraz pań nauczycielek sumiennie przygotowali sie do  Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestnicząc w zajęciach historycznych poświęconych temu wydarzeniu oraz z uśmiechem na twarzy  przygotowując okolicznościowe kotyliony jako oznakę patriotyzmu a także prace plastyczne nawiązujące do naszej historii.

Słoneczny pąździernik zacheca naszych mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu, spacerowania i zachwycania sie widokami jesiennych barw otaczającej nas przyrody  Zapraszamy do galerii.  

Czas szybko płynie.... Nadszedł już listopad i jak co roku Mieszkańcy naszego Domu również wspominali swoich bliskich  zmarłych z rodziny, znajomych, przyjaciół czy opiekunów oraz Siostry zakonne , z którymi spędzali przecież tak dużo wspólnego czasu. Z tej okazji przyszedłą czas na chwilę refleksji oraz zapalenie symbolicznej świeczki na grobach....

14 października obchodzimy Świeto Edukacji Narodowej. Z tej okazji nasi Mieszkańcy przygotowali specjalne podziekowania  dla nauczycieli z Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego  w Sepolnie Krajeńskim za wszelki trud włożony w edukacje naszych Mieszkańców składając życzenia kolejnych sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym.

17 września br. obchodziliśmy hucznie 40-ste urodziny naszego Mieszkańca Adama. Naszemu solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia , szcześcia i spełnienia wszystkich marzeń . Zapraszamy na fotorelacje z tej imprezy.

Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Mieszkańcy naszego Domu także uczestniczą w tej pieknej chrześcijańskiej tradycji i gromadzą sie na wspólnym odmawianiu różańca w naszym Domu  lub łaczą sie duchowo  przez transmisje telewizyjną ze wspólnotą naszej parafii w Kamieniu  Krajeńskim .

W dniach 30.08.2021 - 01.09.2021 na terenie naszego Domu prowadzone były ćwiczenia zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Sępólnie Krajeńskim przy współudziale jednostki OSP z Kamienia Krajeńskiego polegające m.in. na przeprowadzeniu próbnej ewakuacji oraz zapoznaniu się jednostek z ratowniczo-gaśniczych z topografią budynku oraz rozmieszczeniem sprzętu i urządzeń gaśniczych, a także przeprowadzeniu symulacji akcji gaśniczej .

30 sierpnia nasi Mieszkańcy pożegnali wakacyjny okres odpoczynku i relaksu. Niestety pogoda nie dopisała, aby imprezka mogła być plenerowa, ale dzięki kreatywności naszych Mieszkańców i Pań opiekunek, w krótkim czasie zorganizowano fantastyczną zabawę w pomieszczeniach naszego Domu. Zapraszamy na relację....

Małe portfolio Krystiana 

13 sierpień 2021 r. - Kolejny upalny dzień lata za nami... Dzisiaj byliśmy nad jeziorem w Charzykowych .

1 sierpnia br. gościliśmy pielgrzymów, którzy zawitali do naszego miasta w czasie swojej wędrówki do Częstochowy na Jasną Górę .

18 sierpnia 2021 r. odwiedził nas Objazdowy Teatr Pana Brunona z Krakowa z pouczającym plenerowym przedstawieniem, którego przesłaniem było to. iż warto pomagać innym . 

19 sierpnia br. uczestniczyliśmy w Integracyjnym Pikniku zorganizowanym przez MGOPS w Kamieniu Krajeńskim. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniała zabawę :)

W miniony weekend nasza najmłodsza pociecha odwiedziła ciekawe miejsca oraz zdobyła nowe doświadczenia ......

5 sierpnia br. nasi Mieszkańcy wybrali się  na pieszą wyprawę po naszej pięknej zielonej okolicy zażywając świeżego powietrza oraz podziwiając otaczający nasz krajobraz, a także zwiedzając ciekawe miejsca  i obiekty napotkane na szlaku wędrówki. Zapraszamy do fotorelacji .

11 sierpnia kolejny raz wybraliśmy sie na plaże nad jeziorem Mochel .... Co prawda pogoda nie zachecała do kąpieli ale do zabawy na plażowym placu zabaw i siłowni na powietrzu była fantastyczna ... co można zauważyć na poniższych zdjeciach . :-)

28 lipca  mieszkańcy naszego Domu wybrali sie na plaże do Wiecborka zażyć kąpieli w wodzie i słońcu oraz skorzystać z  atrakcji przygotowanych  na tej plaży....  Radość nie schodziła z twarzy naszych dzieci... Zapraszamy do galerii.