Aktualności z życia naszego Domu 

 

                                                                    Rok 2021 

Witamy w 2021 roku. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń z naszego Domu...

Zabawa Karnawałowa  2021

 

14 stycznia na każdej grupie zorganizowaliśmy bal przebierańców dla naszych mieszkańców oczywiście w reżimie sanitarnym i obowiązkowym przebraniu. Jak  zawsze towarzyszyła wszystkim świetna zabawa w rytmie najnowszych przebojów, a w chwilach odpoczynku każdy mógł się posilić pysznymi przekąskami i gaszącymi pragnienie napojami.  

 

W końcu nadeszła zima...

Po kilku latach bezśnieżnych zim nasi Mieszkańcy doczekali się w tym roku większej  ilości białego puchu i nawet mroźna aura  nie przeszkodziła im w zimowych harcach co widać poniżej.

20 stycznia świętowaliśmy urodziny naszego mieszkańca Roberta, niestety tylko w gronie grupy, ale i tak zabawa była przednia . Oczywiście naszemu solenizantowi życzymy sto lat i dużo dużo zdrowia !!!  :-) 

Powitanie Nowego Roku.

Rozpoczęcie Wielkiego Postu.

17 lutego 2021 r. uczestnicząc w transmisji telewizyjnej Mszy Św.  z Kolegiaty Kamieńskiej pw. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęliśmy 40-dniowy okres Wielkiego Postu czyli okres zadumy, pokuty i przygotowania duchowego do obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Nasi mieszkańcy w oczekiwaniu na Wielkanoc również  podjęli postne zobowiązania np. ograniczając spożycie ulubionych  słodyczy czy ilość czasu spędzonego przed telewizorem. 

Nabożeństwa Pasyjne .

 

W okresie Wielkiego Postu  nasi Mieszkańcy mają możliwość uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych takich jak Droga Krzyżowa  czy Gorzkie Żale poprzez transmisję telewizyjną łącząc się w modlitwie z naszą wspólnotą parafialną lub poprzez indywidualne  uczestnictwo w nabożeństwach prowadzonych przez Siostry Elżbietanki w naszej domowej kaplicy.

 

Święta Wielkanocne 2021. Odwiedziny zajączka .

 

W niedzielny wielkanocny poranek naszych mieszkańców odwiedził gość z prezentami z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Zajączek wsparł naszą młodzież dobrym słowem w trudnym czasie pandemii i podarował prezenty oraz słodkości  oraz chętnie pozował do zdjęć, które zamieszczamy poniżej. 

Wielki Tydzień 

 

Wielki Tydzień w naszym Domu to intensywny okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Każdy coś sprząta, każdy coś stroi, troszczy się o estetykę naszego Domu, ale każdy znajduje czas na przygotowanie duchowe  oraz serca do tego wydarzenia. Niestety z racji zaostrzonych wymogów sanitarnych okrojono formę wydarzeń liturgicznych Wielkiego Tygodnia i pozostało nam jedynie łączenie się ze wspólnotą Kościoła tylko przez media aby uczestniczyć w Triduum Paschalnym oraz wydarzeniach Wielkiej Nocy.

.... i kolejna porcja zdjęć wielkanocnych .

Urodziny naszego Krystianka :)

 4 kwietnia br. obchodziliśmy w zawężonym gronie  już 7 urodziny naszej najmłodszej latorośli - Krystiana.  Naszemu solenizantowi życzymy dużo zdrówka i uśmiechu na twarzy oraz spełnienia wszystkich marzeń !!!

Sto lat w wykonaniu kolegów Krystiana !!!

Święto Konstytucji 3 Maja

3 maja obchodziliśmy ważne wydarzenie  w życiu naszej ojczyzny i każdego Polaka   czyli rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to już 230 rocznica. Mieszkańcy naszego Domu również wspominali ten wątek naszej historii. We wspólnym gronie oglądali transmisję  wystąpienia Pana Prezydenta Andrzeja Dudy podczas obchodów uroczystości na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Nabożeństwa majowe  2021r.

Rozpoczął sie miesiąc maj - miesiąc modlitwy, w którym odprawia sie nabożeństwo  ku czci Matki Bożej odmawiając Litanie Loretańską oraz modlitwe "Pod Twoją Obrone" Nasi mieszkańcy kontynuują tą piekną polską tradycje odmawiając tą modlitwe przy naszej przydomowej figurce Matki Bożej . 

W dniach od 10 -ego do 12-ego maja br.  grupa naszych mieszkańców udała sie na wyjazd - wycieczk do  ustronnej malowniczej nadmorskiej wsi Białogóry, gdzie zachowując reżim sanitarny oraz dystans a także  wykorzystując jeszcze panujący spokój przed sezonem urlopowym wypoczywali po okresie ogólnonarodowej izolacji. Zapraszamy do galerii oraz krótkirj wideo relacji.

 

22 maja br. świetowaliśmy 18 urodziny naszego Mieszkańca Macieja.  Nasz Solenizant świetował wspólnie z kolegami z grupy, z swoim ppk oraz paniami opiekunkami.  Po złożeniu życzeń oraz wreczeniu  prezentów wszyscy zsiedli do przygotowanych smakołyków oraz przygotowanego z tej okazji przepysznego tortu , a nastepnie ruszyli do wspólnej zabawy w rytmach najnowszych przebojów. 

Dzień Dziecka  2021 

 

Jak co roku 1 czerwca obchodziliśmy święto wszystkich naszych Mieszkańców czyli Dzień Dziecka. Oczywiście imprezę zorganizowaliśmy przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych oraz wytycznych rekomendowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej. Wśród zaproszonych gości byli rodzice oraz opiekunowie prawni naszych Mieszkańców , a także dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oraz przedstawiciele instytucji samorządowych. Ze względu na kaprysy pogody cześć powitalna  oraz poczęstunek przygotowaliśmy na naszej świetlicy, a następnie nasi Mieszkańcy oraz zaproszeni goście udali się na dziedziniec naszego Domu bawiąc się wspólnie przy akompaniamencie Dj. Dominika .

Wycieczka do Myślęcinka .

 

9 czerwca br. grupka naszych mieszkańców udała się na wycieczkę do Myślęcinka, gdzie czekały na nasze dzieciaczki, różnorodne atrakcje turystyczne np. mini zoo. i oczywiście pyszny obiad.

 

Objazdowe Animacje

 

4 czerwca br. nasz Dom odwiedzili twórcy z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kamieniu Krajeńskim z przygotowanym programem - animacjami z okazji Dnia Dziecka angażując do działania i zabawy wszystkich naszych Mieszkańców . Dziękujemy za odwiedziny !!!!

195505981_1934933079989589_8188570945601475350_n

 

195485090_1934932863322944_6551604395561685119_n

 

179858538_1934932689989628_3825810125414822515_n

 

194689654_1934932789989618_7669480008386944485_n

 

4 czerwca 2021 roku nasi mieszkańcy udali sie do MGOK w Kamieniu Krajeńskim na specjalnie przygotowaną tylko dla naszych mieszkańców  projekcje filmu familijnego "Doktor Dolittle". Dziekujemy  !!!

Święto  Bożego Ciała

 

3 czerwca br. mieszkańcy naszego Domu uczestniczyli w obchodach święta Bożego Ciała oraz zorganizowanej procesji ulicami naszego miasteczka . 

17-stego czerwca 2021 w naszym ogrodzie przy figurce Najświętszej Maryi Panny odbyła się uroczysta Msza Św. odprawiona przez Ks. Neoprezbitera pochodzącego z kamieńskiej Parafii. pw. Św. Piotra i Pawła . Dziękujemy za otrzymane łaski.

25-tego czerwca Mieszkańcy naszego Domu zakończyli trudny rok szkolny 2020/21. Dziękujemy nauczycielom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępolnie Krajeńskim za trud włożony w edukację i wychowanie naszych Mieszkańców. Z kolei uczniom życzymy wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku.

 

22 czerwca rozpoczęło się astronomiczne lato , ale już ostatni tydzień dostarczył nam iście tropikalnych temperatur, stąd nasi Mieszkańcy aktywnie spędzali czas w naszym ogrodzie szukając przyjemnego cienia i chłodu.

19 czerwca w kameralnym gronie grupy II obchodziliśmy 20 -str urodziny Mariusza . Życzymy dużo zdrówka i spełnienia marzeń . Sto lat !!!

Osiemnastka Dominika .

 

W sobote 3 lipca  uroczyście obchodziliśmy  18 urodziny naszego mieszkańca Dominika. Na to wyjątkowe  wydarzenie przygotowano okolicznościową impreze z przepysznym urodzinowy tortem. Imprezka rozpoczeła sie oczywiście od złożenia życzeń solenizantowi oraz wreczenia prezentów.

6-stego lipca nasza wycieczkowa udała się do kompleksu zoologicznego  przy stacji Csnpol w Człuchowie. Mieszkańcy mieli okazję spotkać tam różne gatunki zwierząt , w tym zwierzęta egzotyczne.  Oprócz poznawania nowych gatunków nasi Mieszkąńcy korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji przygotwanych dla gości, Na zakończenie wszyscy udali się na przygotowaną ciepłą przekąskę. Po wszystkim  pełni werażeń ruszyli w drogę powrotną.

29 czerwca br. Mieszkańcy naszego Domu brali udział we Mszy Świętej z okazji święta naszej wspólnoty  jakim był Odpust Parafialny z racji wspomnienia w tym dniu w kalendarzu liturgicznym św. Piotra i Pawła uzyskując łaski  podarowane prze owych patronów.

3-go lipca br. na zaproszenie naszych przyjaciół z DPS-u  z ul. Podgórnej  udaliśmy się na Piknik Rodzinny przygotowany z mnóstwem atrakcji np. wizyta alpaków , przepysznym jedzeniem oraz wyśmienitą atmosferą. Dziękujemy za zaproszenie !!!

W ostatnim czasie nasz kraj nawiedziła fala zwrotnikowego powietrza, w skutek czego  zmagamy się  z falą wysokich temperatur i upałów . My znaleźliśmy na to sposób i szukamy ochłody nad naszymi pięknymi jeziorami Brzuchowem .......

.... oraz Mochlem. Polecamy taką rekreację !!!

Na letnie upały dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy ogrodowe spa - ogromny basen . Szczególnie przypadło do gustu dziewczynom.... :-)

13 lipca br, nasi Mieszkańcy całą eskapadą udali się na wycieczkę nad morze - nad nasz Bałtyk do miejscowości Łazy. szukając wytchnienia od lipcowych upałów . Kąpieli w morzu nie było końca na zmianę z zabawami na plaży oraz opalaniem Oczywiście była też przerwa na pyszny obiad i fantastyczne desery. Kulminacyjnym punktem dnia były wyścigi na platformie samochodów elektrycznych. Zapraszamy na fotorelację

W piątek 16 lipca 2021 r. Mieszkańcy naszego Domu wraz z s. Dyrektor uczestniczyli we Mszy Św. Odpustowej w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem.

15 lipca 2021 r. w naszym Domu gościliśmy Panią Agnieszkę Kłopotek  - Wiceprzewodniczącą Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego. Pani Agnieszka Kłopotek  przybyła do naszego Domu w celu przekazania podziękowania od Samorządu Województwa  Kujawsko-Pomorskiego dla naszego Domu oraz pracowników za oddaną i profesjonalną pracę w czasie pandemii.  Załoga naszego Domu serdecznie dziękuje za to wyróżnienie.

W środę 21 lipca br. zorganizowaliśmy kolejny wakacyjny wyjazd dla naszych Mieszkańców.... Tym razem udaliśmy się do kaszubskiej miejscowości  Wiele.  Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie każdym uczestnik naszej wyprawy miał możliwość na duchową refleksję. Następnie   udaliśmy  się nad Jezioro Wielewskie, gdzie zażywaliśmy kąpieli i odpoczywaliśmy na plaży, a  także dbaliśmy o formę fizyczną w siłowni  na świeżym powietrzu. Oczywiście po takich aktywnościach każdy chętnie  zjadł pyszny obiad i deser.

28 lipca  mieszkańcy naszego Domu wybrali sie na plaże do Wiecborka zażyć kąpieli w wodzie i słońcu oraz skorzystać z  atrakcji przygotowanych  na tej plaży....  Radość nie schodziła z twarzy naszych dzieci... Zapraszamy do galerii.

11 sierpnia kolejny raz wybraliśmy sie na plaże nad jeziorem Mochel .... Co prawda pogoda nie zachecała do kąpieli ale do zabawy na plażowym placu zabaw i siłowni na powietrzu była fantastyczna ... co można zauważyć na poniższych zdjeciach . :-)

5 sierpnia br. nasi Mieszkańcy wybrali się  na pieszą wyprawę po naszej pięknej zielonej okolicy zażywając świeżego powietrza oraz podziwiając otaczający nasz krajobraz, a także zwiedzając ciekawe miejsca  i obiekty napotkane na szlaku wędrówki. Zapraszamy do fotorelacji .

W miniony weekend nasza najmłodsza pociecha odwiedziła ciekawe miejsca oraz zdobyła nowe doświadczenia ......

19 sierpnia br. uczestniczyliśmy w Integracyjnym Pikniku zorganizowanym przez MGOPS w Kamieniu Krajeńskim. Dziękujemy za zaproszenie oraz wspaniała zabawę :)

18 sierpnia 2021 r. odwiedził nas Objazdowy Teatr Pana Brunona z Krakowa z pouczającym plenerowym przedstawieniem, którego przesłaniem było to. iż warto pomagać innym . 

1 sierpnia br. gościliśmy pielgrzymów, którzy zawitali do naszego miasta w czasie swojej wędrówki do Częstochowy na Jasną Górę .

13 sierpień 2021 r. - Kolejny upalny dzień lata za nami... Dzisiaj byliśmy nad jeziorem w Charzykowych .

Małe portfolio Krystiana 

30 sierpnia nasi Mieszkańcy pożegnali wakacyjny okres odpoczynku i relaksu. Niestety pogoda nie dopisała, aby imprezka mogła być plenerowa, ale dzięki kreatywności naszych Mieszkańców i Pań opiekunek, w krótkim czasie zorganizowano fantastyczną zabawę w pomieszczeniach naszego Domu. Zapraszamy na relację....

W dniach 30.08.2021 - 01.09.2021 na terenie naszego Domu prowadzone były ćwiczenia zorganizowane przez Państwową Straż Pożarną w Sępólnie Krajeńskim przy współudziale jednostki OSP z Kamienia Krajeńskiego polegające m.in. na przeprowadzeniu próbnej ewakuacji oraz zapoznaniu się jednostek z ratowniczo-gaśniczych z topografią budynku oraz rozmieszczeniem sprzętu i urządzeń gaśniczych, a także przeprowadzeniu symulacji akcji gaśniczej .

Miesiąc październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Mieszkańcy naszego Domu także uczestniczą w tej pieknej chrześcijańskiej tradycji i gromadzą sie na wspólnym odmawianiu różańca w naszym Domu  lub łaczą sie duchowo  przez transmisje telewizyjną ze wspólnotą naszej parafii w Kamieniu  Krajeńskim .

17 września br. obchodziliśmy hucznie 40-ste urodziny naszego Mieszkańca Adama. Naszemu solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia , szcześcia i spełnienia wszystkich marzeń . Zapraszamy na fotorelacje z tej imprezy.

14 października obchodzimy Świeto Edukacji Narodowej. Z tej okazji nasi Mieszkańcy przygotowali specjalne podziekowania  dla nauczycieli z Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego  w Sepolnie Krajeńskim za wszelki trud włożony w edukacje naszych Mieszkańców składając życzenia kolejnych sukcesów w życiu zawodowym jak i osobistym.

Czas szybko płynie.... Nadszedł już listopad i jak co roku Mieszkańcy naszego Domu również wspominali swoich bliskich  zmarłych z rodziny, znajomych, przyjaciół czy opiekunów oraz Siostry zakonne , z którymi spędzali przecież tak dużo wspólnego czasu. Z tej okazji przyszedłą czas na chwilę refleksji oraz zapalenie symbolicznej świeczki na grobach....

Słoneczny pąździernik zacheca naszych mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu, spacerowania i zachwycania sie widokami jesiennych barw otaczającej nas przyrody  Zapraszamy do galerii.  

11 listopad to kolejna ważna data w życiu każdego Polaka. Nasi mieszkańcy przy wsparciu s. Dyrektor oraz pań nauczycielek sumiennie przygotowali sie do  Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczestnicząc w zajęciach historycznych poświęconych temu wydarzeniu oraz z uśmiechem na twarzy  przygotowując okolicznościowe kotyliony jako oznakę patriotyzmu a także prace plastyczne nawiązujące do naszej historii.