Aktualności z naszego Domu ...

 

   

                                                       2022 rok                                                                                     

 

Aktualności z naszego Domu ...

 

   

                                                       2022 rok                                                                                     

Witamy serdecznie Panstwa  w  Nowym Roku 2022

i zapraszamy do sledzenia wydarzen i aktualności z  naszego  Domu :-)  !!!

Aktualności z życia naszego Domu ...
                                                                
                                                           2022 rok

Podziekowania 

dla wszystkich Darczynców !!! 

 

Wdzięczni i wzruszeni szczodrością

skierowaną do mieszkańców naszego Domu

pragniemy złożyć serdeczne podziękowania

za wszystkie dary w postaci słodyczy, 

artykułów spożywczych i drogeryjnych 

przekazanych w ramach akcji

"Paczuszka dla Maluszka "

oraz 

otrzymanych od darczyńców indywidualnych 

z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

i Nowego Roku 2022.

 

Doceniamy i bardzo dziękujemy 

za wszystkie prezenty i dary, 

które są wyrazem Państwa 

dobroci i życzliwości.

 

Dyrekcja i Pracownicy 

DPS-u dla Dzieci i Młodzieży

w Kamieniu Krajeńskim

 

 

W dniach  15 - 18 styczeń grupa mieszkańców naszego Domu w związku z rozpoczęciem ferii zimowych w naszym regionie  udała  się na wycieczkę turystyczno-edukacyjną na południe naszej Ojczyzny. Celem ekipy było odwiedzenie takich miejsc jak Czestochowa,  Kraków, Wadowice. Niezliczona ilość atrakcji, niezapomniane  widoki, mnóstwo ciekawostek i fantastyczne humory naszych dzieciaczków to  charakterystyczne cechy naszej wycieczki . Zapraszamy do obszernej foto relacji .

Zima na dobre zawitała w nasze strony , wiec korzystamy z jej uroków  .... i zażywamy zdrowego świeżego powietrza podczas ferii... :-)

14 lutego jak co roku obchodziliśmy Świeto Zakochanych.  Z tej okazji przygotowano imprezę walentynkową z atrakcjami m.in. którą były odwiedziny bajkowych postaci: Elzy i Olafa z Zimowej Krainy  Zapraszamy do fotogalerii ...

28 stycznia br. na zakończenie ferii zimowych zorganizowaliśmy z okazji trwającego karnawału  Bal Przebierańców. Kolorowe maski i  stroje, wyśmienita zabawa, i niekończący się uśmiech na twarzach naszych Mieszkańców to podstawowe epitety określające to wydarzenie. Dziękujemy !!!

6 lutego chłopcy z  grupy II  świętowali  urodziny swoich kolegów - solenizantów Arka, Marcina i Sebastiana, Przy pysznym torcie oraz przekąskach miło upłynęło  chłopcom sobotnie popołudnie .

2 marca br. czyli w Środę Popielcową   Mieszkańcy naszego Domu rozpoczęli okres Wielkiego Postu, uczestnicząc we Mszy Świętej z obrzędem posypania głowy popiołem w naszej kamieńskiej Kolegiacie. Z racji Wielkiego Postu wielu naszych Mieszkańców postanowiło realizować różne  wiekopostne postanowienia np. ograniczyć jedzenie ulubionych słodyczy, albo aktywnie uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. Życzymy naszym Mieszkańcom wytrwałości we wszystkich  postawionych sobie celach  oraz służymy pomocą w ich realizacji. 

Wielki Tydzień 

 

Wielki Tydzień w naszym Domu to intensywny okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Każdy coś sprząta, każdy coś stroi, troszczy się o estetykę naszego Domu, ale każdy znajduje czas na przygotowanie duchowe  oraz serca do tego wydarzenia. W zależności od możliwości mieszkańcy naszego Domu uczestniczą osobiście albo poprzez formę zdalną w wydarzeniach  Wielkiego Tygodnia aby przeżywać  Triduum Paschalne oraz wydarzeniach Wielkiej Nocy - najważniejsze uroczystości w życiu każdego chrześcijanina.

 

Jak co roku po okresie 40-sto dniowego postu  świętujemy Zmartwychwstanie Pana Jezusa podczas obchodów Świąt Wielkiej Nocy.  I oczywiście jak co roku nasze dzieciaczki i młodzież odwiedza wielkanocny Zajączek, bo przecież on zawsze pamięta o  grzecznych dzieciach i zawsze ukryje jakieś smakołyki w naszym domowym ogrodzie .... :-)

Wielkanocne śniadanie naszych chłopców z II grupy .... :-)   Smacznego !!!

Majówka 2022.  Za nami fantastyczne spędzone dni na świeżym powietrzu w promieniach majowego słońca, które wykorzystaliśmy na zabawy sportowe i ruchowe dla wzmocnienia naszej kondycji po zimowym okresie. A gdzie ruch i zabawa tam również uśmiech na twarzy dziecka . Zapraszamy do fotorelacji :-)

 

Urodzinowa imprezka Adama.  

Niedzielnym popołudniem w dniu 8 maja br. na grupie II zorganizowano kameralne przyjęcie urodzinowe naszego mieszkańca Adasia. Przy wspólnej kawie oraz słodkościach wszystkim miło upłynął czas.

 

Nadszedł maj ... i ważne dla naszego Państwa wydarzenia.  2-iego maja  jako  patrioci z dumą prezentowaliśmy  naszą biało-czerwoną flagę podczas Święta Flagi Narodowej, natomiast 3-iego maja świętowaliśmy uchwalenie  Konstytucji  naszego Państwa , która jest drugą konstytucją na świecie, a pierwszą w Europie .  3 maja obchodziliśmy także święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. 

5-ego maja br. w Dniu  Godności Osób z Niepełnosprawnością  Intelektualną  delegacja naszego Domu uczestniczyła w  Marszu Milczenia zorganizowanego w Bydgoszczy  w celu uczczenia pamięci niepełnosprawnych ofiar wojny w Ukrainie.

Ciepła, majowa aura zachęca do ruchu na świeżym powietrzu, wiec  korzystamy ze spacerów, plenerowych siłowni oraz relaksu na naszych ogrodach :)

I Komunia Św. naszych Mieszkańców : Piotra i Kamila

 

29 maja br. po raz pierwszy do sakramentu Eucharystii przystąpili mieszkańcy naszego Domu : Kamil i Piotr . Uroczysta Msza Św. odbyła się w naszej domowej Kaplicy, po czym wszyscy zaproszeni goście oraz mieszkańcy i pracownicy  udali się do naszej świetlicy świętować to ważne wydarzenie w życiu chłopców jak i naszego DPS-u.

1 czerwca jak co roku zorganizowaliśmy dla naszych drogich Mieszkańców imprezę z okazji Dnia Dziecka ... Niestety realizację naszych planów pokrzyżowała nam pogoda i musieliśmy się schronić w budynku naszego Domu. Jednak tego dnia  świetnego humoru naszych Mieszkańców nie była w stanie popsuć jakaś burzowa chmurka ... a przygotowane jedzonko , przekąski i smakołyki oraz dużo dobrej muzyki sprawiły, że to był wyjątkowo udany Dzień Dziecka :-)  :-)  :-)

14 czerwca br. Mieszkańcy naszego Domu przystąpili w Kolegiacie Kamieńskiej   do Sakramentu Bierzmowania , którego  udzielił  Biskup Diecezji Pelplińskiej ks. Ryszard Kasyna. Po uroczystej Mszy św. podczas której nasza młodzież otrzymała dary Ducha Św.  przygotowaliśmy dla nich oraz zaproszonych gości  przepyszną kolację, aby uczcić ten ważny dzień w życiu każdego chrześcijanina .

 

I kolejny rok szkolny za nami  .... 22 czerwca Mieszkańcy naszego Domu  po raz ostatni udali sie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim , aby na całe 2 miesiące  pożegnać  swoich  nauczycieli, kolegów  oraz szkolne mury, i rozpocząć wyczekiwane wakacje  po intensywnym roku nauki i pracy podczas le lekcji. Koniec roku szkolnego miał także miejsce w naszym Domu, gdzie uczniowie za Oddziału Zamiejscowego także odebrali swoje świadectwa, dyplomy i gratulacje.  Wszystkim naszym mieszkańcom  gratulujemy uzyskanych wyników i dyplomów . Szczęśliwych wakacji !!!

14 czerwca br  uczestniczyliśmy  w procesji ulicami naszego miasta podczas Święta Bożego Ciała .

28 czerwca br, wesoła ekipa naszych mieszkańców  wybrała się do Parku Dinozaurów  w  Solcu Kujawskim.  Radości z atrakcji nie było końca , co z resztą widać na zdjęcia.ch naszych pociech :) Zapraszamy do galerii... 

27 czerwca 2022 r. nasi Mieszkańcy oficjalnie rozpoczęli  wakacje.  Jak zawsze było u nas dużo muzyki, zabawy , uśmiechu na twarzy i pysznego jedzenia. Podczas  imprezy odwiedzili nas Panstwo Inspektorzy z Wydziąłu Polityki Społecznej  w Bydgoszczy , których serdecznie pozdrawiamy !!! 

Wakacje w pełni, słoneczko przygrzewa, a my wykorzystujemy  każdą wolną chwilę na relaks i zabawę z odrobiną aktywności,  bo sport to zdrowie :-)

29 czerwca 2022 r  uczestniczyliśmy w obchodach Odpustu Parafialnego w naszej  Kamieńskiej Kolegiacie pod wezwaniem  Św. Apostołów Piotra i Pawła. 

2 lipca 2022 r.  odwiedzili nas Ojcowie Salezjanie  z  okolic Piły z dobrym  słowem, śpiewem , muzyką oraz dobra zabawą - mówiąc  w skrócie to było bardzo aktywne, fantastyczne popołudnie :)

6 lipca młodzież z naszego Domu  brała udział w obchodach Parafialnego Dnia Chorych, który w naszym Kościele ma miejsce  w dniu wspomnienia Matki Bożej Uzdrowienia Chorych .  

16 lipca br. grupka naszych mieszkańców wraz z s. Karoliną uczestniczyła w uroczystościach odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Zamartem.

18 lipca 2022 r. zorganizowaliśmy wycieczkę nad nasze polskie morze - do miejscowości Łazy, aby znaleźć ulgę od panujących upałów, pooddychać jodem i poczuć ten prawdziwy  klimat wakacji podczas  kąpieli w Bałtyku. 

19 lipca kolejna grupka naszych mieszkańców udała się na plażę nad Jeziorem Charzykowskim :)

20 lipca nasi kochani mieszkańcy wybrali się w kolejną podróż... Tym razem  wyruszyli w rejon Wielkopolski , a dokładnie udali się do Sanktuarium w Licheniu. 

Nasze wakacyjne zajęcia .... :)