31 grudzień 2022 r.  Kończymy rok, który był dla naszego Domu kolejnym intensywnym rokiem. Wiele fantastycznych rzeczy udało się wykonać i  osiągnąć  pomimo pojawiających się  czasami trudności i przeciwności losu... ale dla uśmiechów naszych dzieci i warto było tego dokonać.  Z resztą zdjęcia z ostatniej naszej imprezy - Sylwester 2022  idealnie to oddają .  Z okazji Nowego Roku życzymy Państwu wszystkiego najlepszego , dużo zdrowia  oraz spełnienia marzeń i osiągnięcia założonych celów !!!  I oczywiście zapraszamy do galerii !!!

Okres Adwentu  oraz atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas podczas, którego dzielimy się dobrem z innymi ludźmi. Do mieszkańców naszego Domu również to dobro trafiło, a dokładniej to wspaniali ludzie - wolontariusze z dobrym słowem i serdecznymi życzeniami oraz fantastycznymi prezentami. Wszystkim oraz każdemu z osobna serdecznie dziękujemy !!! A byli to:

 

Drużyna harcerska  

Ks. Mateusz z cudownymi skrzatami :-)

Dziękujemy naszemu ks. Mateuszowi Szumale wraz z darczyńcami za pamięć  i dar w postaci życzeń Bożonarodzeniowych oraz przepięknych własnoręcznie przygotowanych skrzatów świątecznych .

oraz nasze cudowne Panie Wolontariuszki 

20 grudnia - poniżej jeszcze kolejne małe wstawki z naszego udziału w roratach 

14 grudnia podczas  mszy św. w naszej domowej kaplicy złożyliśmy życzenia ks. Mateuszowi z okazji obchodzonych imienin.

6 grudnia na zaproszenie MGOK w Kamieniu Krajeńskim uczestniczyliśmy w  projekcji filmu  przygotowanego z okazji Mikołajek . Dziękujemy za zaproszenie oraz otrzymane słodkości !!!

6 grudnia to data wyczekiwana przez naszych drogich mieszkańców ... Bo 6 grudnia to przecież Mikołajki  :-)  I jak co roku i nasz Dom odwiedził wesoły starszy Pan w czerwonym kubraczku i z wielkim workiem , w którym dla każdego coś słodkiego  się  znalazło... Tym bardziej, że w tym roku Mikołaj był w towarzystwie  elfów darczyńców , którzy również  przygotowali podarki.  Zapraszamy do fotogalerii. !!!

Od  27 listopada  w liturgii Kościoła  przeżywamy okres Adwentu. Z  tej okazji nasi mieszkańcy z zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, a także z ogromną radością uczestniczą w długo wyczekiwanych przez nich Roratach - odprawianych czy to w naszej domowej kaplicy czy też w naszej parafialnej Kolegiacie, gdzie z uśmiechem na twarzy oraz lampionem w ręku poznają adwentowe rozmyślania.   

W niedzielę 20 listopada  2022 r. obchodziliśmy urodziny naszych mieszkańców : Mateusza i Adriana , co zaowocowało fantastyczną urodzinową imprezką :-)  :-) :-)

Nasz zimowy spacer po lesie ...  19.11.2022 r.

Nasze listopadowe niedzielne popołudnie... Zabawa, radość i miło spędzony wspólnie czas :-)

Nasz dłuugi weekend ;-) ;-):-)  Trochę świeżego powietrza , aktywności  oraz zabawy !!!

Pierwsze zimowe harce naszych kochanych mieszkańców :-) :-) :-)

11 listopad to także imieniny Marcina.... A wśród naszych chłopców to bardzo popularne imię, więc i imprezka była bardzo udana :-)

11 listopada nasi Mieszkańcy uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości  w naszym mieście  biorąc udział w okolicznościowych apelach  oraz odwiedzając miejsca nawiązujące do historii  Polski  i naszego  regionu .

W związku ze zbliżającym się  dniem 11-stego listopada  nasi mieszkańcy przygotowywali się do Święta Niepodległości wykonując okolicznościowe biało-czerwone  kotyliony oraz flagi a także wspominali ważne fakty historyczne związanie z odzyskaniem  niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na koniec wszyscy uroczyście o 11.11 odśpiewali nasz Hymn Narodowy czyli Mazurek Dąbrowskiego.