Aktualności z naszego Domu ...

 

   

                                                       2022 rok                                                                                     

 

Aktualności z naszego Domu ...

 

   

                                                       2022 rok                                                                                     

Witamy serdecznie Panstwa  w  Nowym Roku 2022

i zapraszamy do sledzenia wydarzen i aktualności z  naszego  Domu :-)  !!!

Aktualności z życia naszego Domu ...
                                                                
                                                           2022 rok

Podziekowania 

dla wszystkich Darczynców !!! 

 

Wdzięczni i wzruszeni szczodrością

skierowaną do mieszkańców naszego Domu

pragniemy złożyć serdeczne podziękowania

za wszystkie dary w postaci słodyczy, 

artykułów spożywczych i drogeryjnych 

przekazanych w ramach akcji

"Paczuszka dla Maluszka "

oraz 

otrzymanych od darczyńców indywidualnych 

z okazji Świąt Bożego Narodzenia 

i Nowego Roku 2022.

 

Doceniamy i bardzo dziękujemy 

za wszystkie prezenty i dary, 

które są wyrazem Państwa 

dobroci i życzliwości.

 

Dyrekcja i Pracownicy 

DPS-u dla Dzieci i Młodzieży

w Kamieniu Krajeńskim

 

 

W dniach  15 - 18 styczeń grupa mieszkańców naszego Domu w związku z rozpoczęciem ferii zimowych w naszym regionie  udała  się na wycieczkę turystyczno-edukacyjną na południe naszej Ojczyzny. Celem ekipy było odwiedzenie takich miejsc jak Czestochowa,  Kraków, Wadowice. Niezliczona ilość atrakcji, niezapomniane  widoki, mnóstwo ciekawostek i fantastyczne humory naszych dzieciaczków to  charakterystyczne cechy naszej wycieczki . Zapraszamy do obszernej foto relacji .

Zima na dobre zawitała w nasze strony , wiec korzystamy z jej uroków  .... i zażywamy zdrowego świeżego powietrza podczas ferii... :-)

14 lutego jak co roku obchodziliśmy Świeto Zakochanych.  Z tej okazji przygotowano imprezę walentynkową z atrakcjami m.in. którą były odwiedziny bajkowych postaci: Elzy i Olafa z Zimowej Krainy  Zapraszamy do fotogalerii ...

28 stycznia br. na zakończenie ferii zimowych zorganizowaliśmy z okazji trwającego karnawału  Bal Przebierańców. Kolorowe maski i  stroje, wyśmienita zabawa, i niekończący się uśmiech na twarzach naszych Mieszkańców to podstawowe epitety określające to wydarzenie. Dziękujemy !!!

6 lutego chłopcy z  grupy II  świętowali  urodziny swoich kolegów - solenizantów Arka, Marcina i Sebastiana, Przy pysznym torcie oraz przekąskach miło upłynęło  chłopcom sobotnie popołudnie .

2 marca br. czyli w Środę Popielcową   Mieszkańcy naszego Domu rozpoczęli okres Wielkiego Postu, uczestnicząc we Mszy Świętej z obrzędem posypania głowy popiołem w naszej kamieńskiej Kolegiacie. Z racji Wielkiego Postu wielu naszych Mieszkańców postanowiło realizować różne  wiekopostne postanowienia np. ograniczyć jedzenie ulubionych słodyczy, albo aktywnie uczestniczyć w nabożeństwach pasyjnych. Życzymy naszym Mieszkańcom wytrwałości we wszystkich  postawionych sobie celach  oraz służymy pomocą w ich realizacji. 

Wielki Tydzień 

 

Wielki Tydzień w naszym Domu to intensywny okres przygotowań do Świąt Wielkiej Nocy. Każdy coś sprząta, każdy coś stroi, troszczy się o estetykę naszego Domu, ale każdy znajduje czas na przygotowanie duchowe  oraz serca do tego wydarzenia. W zależności od możliwości mieszkańcy naszego Domu uczestniczą osobiście albo poprzez formę zdalną w wydarzeniach  Wielkiego Tygodnia aby przeżywać  Triduum Paschalne oraz wydarzeniach Wielkiej Nocy - najważniejsze uroczystości w życiu każdego chrześcijanina.

 

Jak co roku po okresie 40-sto dniowego postu  świętujemy Zmartwychwstanie Pana Jezusa podczas obchodów Świąt Wielkiej Nocy.  I oczywiście jak co roku nasze dzieciaczki i młodzież odwiedza wielkanocny Zajączek, bo przecież on zawsze pamięta o  grzecznych dzieciach i zawsze ukryje jakieś smakołyki w naszym domowym ogrodzie .... :-)

Wielkanocne śniadanie naszych chłopców z II grupy .... :-)   Smacznego !!!

Majówka 2022.  Za nami fantastyczne spędzone dni na świeżym powietrzu w promieniach majowego słońca, które wykorzystaliśmy na zabawy sportowe i ruchowe dla wzmocnienia naszej kondycji po zimowym okresie. A gdzie ruch i zabawa tam również uśmiech na twarzy dziecka . Zapraszamy do fotorelacji :-)