31 grudzień 2022 r.  Kończymy rok, który był dla naszego Domu kolejnym intensywnym rokiem. Wiele fantastycznych rzeczy udało się wykonać i  osiągnąć  pomimo pojawiających się  czasami trudności i przeciwności losu... ale dla uśmiechów naszych dzieci i warto było tego dokonać.  Z resztą zdjęcia z ostatniej naszej imprezy - Sylwester 2022  idealnie to oddają .  Z okazji Nowego Roku życzymy Państwu wszystkiego najlepszego , dużo zdrowia  oraz spełnienia marzeń i osiągnięcia założonych celów !!!  I oczywiście zapraszamy do galerii !!!

Okres Adwentu  oraz atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas podczas, którego dzielimy się dobrem z innymi ludźmi. Do mieszkańców naszego Domu również to dobro trafiło, a dokładniej to wspaniali ludzie - wolontariusze z dobrym słowem i serdecznymi życzeniami oraz fantastycznymi prezentami. Wszystkim oraz każdemu z osobna serdecznie dziękujemy !!! A byli to:

 

Drużyna harcerska  

Ks. Mateusz z cudownymi skrzatami :-)

Dziękujemy naszemu ks. Mateuszowi Szumale wraz z darczyńcami za pamięć  i dar w postaci życzeń Bożonarodzeniowych oraz przepięknych własnoręcznie przygotowanych skrzatów świątecznych .

oraz nasze cudowne Panie Wolontariuszki 

20 grudnia - poniżej jeszcze kolejne małe wstawki z naszego udziału w roratach 

14 grudnia podczas  mszy św. w naszej domowej kaplicy złożyliśmy życzenia ks. Mateuszowi z okazji obchodzonych imienin.

6 grudnia na zaproszenie MGOK w Kamieniu Krajeńskim uczestniczyliśmy w  projekcji filmu  przygotowanego z okazji Mikołajek . Dziękujemy za zaproszenie oraz otrzymane słodkości !!!

6 grudnia to data wyczekiwana przez naszych drogich mieszkańców ... Bo 6 grudnia to przecież Mikołajki  :-)  I jak co roku i nasz Dom odwiedził wesoły starszy Pan w czerwonym kubraczku i z wielkim workiem , w którym dla każdego coś słodkiego  się  znalazło... Tym bardziej, że w tym roku Mikołaj był w towarzystwie  elfów darczyńców , którzy również  przygotowali podarki.  Zapraszamy do fotogalerii. !!!

Od  27 listopada  w liturgii Kościoła  przeżywamy okres Adwentu. Z  tej okazji nasi mieszkańcy z zaangażowaniem przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia, a także z ogromną radością uczestniczą w długo wyczekiwanych przez nich Roratach - odprawianych czy to w naszej domowej kaplicy czy też w naszej parafialnej Kolegiacie, gdzie z uśmiechem na twarzy oraz lampionem w ręku poznają adwentowe rozmyślania.   

W niedzielę 20 listopada  2022 r. obchodziliśmy urodziny naszych mieszkańców : Mateusza i Adriana , co zaowocowało fantastyczną urodzinową imprezką :-)  :-) :-)

Nasz zimowy spacer po lesie ...  19.11.2022 r.

Nasze listopadowe niedzielne popołudnie... Zabawa, radość i miło spędzony wspólnie czas :-)

Nasz dłuugi weekend ;-) ;-):-)  Trochę świeżego powietrza , aktywności  oraz zabawy !!!

Pierwsze zimowe harce naszych kochanych mieszkańców :-) :-) :-)

11 listopad to także imieniny Marcina.... A wśród naszych chłopców to bardzo popularne imię, więc i imprezka była bardzo udana :-)

11 listopada nasi Mieszkańcy uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości  w naszym mieście  biorąc udział w okolicznościowych apelach  oraz odwiedzając miejsca nawiązujące do historii  Polski  i naszego  regionu .

W związku ze zbliżającym się  dniem 11-stego listopada  nasi mieszkańcy przygotowywali się do Święta Niepodległości wykonując okolicznościowe biało-czerwone  kotyliony oraz flagi a także wspominali ważne fakty historyczne związanie z odzyskaniem  niepodległości przez naszą Ojczyznę. Na koniec wszyscy uroczyście o 11.11 odśpiewali nasz Hymn Narodowy czyli Mazurek Dąbrowskiego.  

W dniach 1 - 8 październik 2022 r. nasi mieszkańcy Adam i Arek wybrali się na tygodniowy turnus rehabilitacyjny do Karpacza.

W  niedzielę 6 listopada grupka naszych mieszkańców korzystając z pięknej słonecznej pogody  wybrała się na wycieczkę do Grudziądza, gdzie odkrywała nowe zakątki tego urokliwego miasta. 

I kolejne ważne wydarzenie w życiu naszego Domu  :-)  5 listopada  2022 obchodziliśmy 18-naste  urodziny naszej mieszkanki  Martyny. Wspólnie z rodziną Martyny na długo zapamiętamy ten niezwykły  dzień pełen wrażeń i fantastycznej zabawy. A Solenizantce życzymy dużo zdrówka, spełnienia marzeń oraz  samych życiowych sukcesów . STO LAT MARTYNKO !!!

I mamy już listopad. Nasi Mieszkańcy jak co roku  1 listopada udali się na nasz parafialny cmentarz wspomnieć w modlitwie zmarłych  mieszkańców i pracowników  naszego Domu  oraz  zapalić  symboliczne znicze, których światło ma być metaforą obecności Boga wśród nas, a  także wiary  w życie wieczne . 

31 października  br.   nasi mieszkańcy  Ariel i Kacper uczestniczyli w Balu Świętych i Aniołów zorganizowanym przez naszą Parafię pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim. Dziękujemy za fantastyczną zabawę !!! 

Ślubowanie oraz inne przygody Kacpra i Ariela w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Kr.  :-)  :-)  :-)

Niedzielne popołudnie w naszym Domu :)

Weekendowa wyprawa nad jezioro Mochel.  w poszukiwaniu grzybów i kolorowych liści :-)

21.10.2022 r. - Dziś szybka relacja z imprezy urodzinowej naszej mieszkanki Emilii. Emilce życzymy oczywiście wszystkiego co najlepsze i dużo, dużo zdrówka !!!

Jesień w pełni ... kolorowa i słoneczna. A nasi mieszkańcy wspólnie z Siostra Dyrektor wykorzystując dary jesieni takimi jak kolorowe liście, kasztany, żołędzie, jarzębina wykonują artystyczne prace o tematyce obecnej pory roku. Gratulujemy pomysłowości ! Brawo !!

16 października obchodzimy rocznicę wyboru naszego rodaka  Kardynała Karola Wojtyłę na Głowę Kościoła , który przyjął imię Papież Jan Paweł II. Z tej okazji  nasi mieszkańcy podczas ostatniej  Mszy Św. sprawowanej przez ks. Mateusza  wspominali to ważne wydarzenie . Przy tej okazji również wspominamy naszą tegoroczną wycieczkę do rodzinnego miasta naszego Papieża czyli Wadowic oraz do Krakowa , z którym nasz Ojciec Święty był bardzo związany.  

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi Mieszkańcy przygotowali dla swoich Nauczycieli ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sępólnie Krajeńskim taką małą prezentację. Oczywiście wszystkim Nauczycielom składamy życzenia samych sukcesów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym !!! Dziękujemy !!!

Grzybobranie Kacpra, Ariela  i Misia Teddy :)

Muzykoterapia w naszym domu. w wykonaniu  naszej mieszkanki  Wioletki !!!

2 października  hucznie obchodziliśmy urodziny naszych mieszkanek: Patrycji, Marioli i Madzi. Naszym solenizantkom składamy serdeczne życzenia  spełnienia marzeń oraz dużo, dużo zdrowia  !!!  

2 października świętowaliśmy w naszej Parafialnej Wspólnocie odpust z okazji Uroczystości Matki Bożej Różańcowej.

Rozpoczął się miesiąc październik - miesiąc Różańca Świętego. W tym czasie mieszkańcy naszego Domu aktywnie uczestniczą w modlitwie różańcowej, czy to w naszej domowej kaplicy jak i również w naszym Kościele Parafialnym pw. Apostołów Piotra i Pawła. Z tej okazji również podczas zajęć terapeutycznych wykonali prace o tematyce różańcowej. 

24 września br. wybraliśmy  się do Torunia  do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacjii  i św. Jana Pawła II.

Piątkowy wypad do ZOO   naszych  kochanych Bąbelków  z s. Karoliną  

23 września rozpoczęła się kalendarzowa jesień i z tej okazji na terapii zajęciowej nasi Mieszkańcy stworzyli  ozdobne jesienne kompozycje, które upiększają nasz Dom  oraz narysowali  mnóstwo małych arcydzieł, które widnieją na świetlicowej wystawie . Zapraszamy do relacji z pracy naszych zdolnych twórców. :)

22 września w  czwartkowe popołudnie nasi maili odkrywcy, którzy fascynują się dinozaurami i prehistorią  odwiedzili Park Dinozaurów w Nieżychowicach. A przy okazji wyjazdu nabyli też miękkie poduszeczki o bardzo osobliwym kształcie ::) :) :)

21 września obchodziliśmy imieniny naszego domowego kapłana  ks. Mateusza. Podczas  Mszy Św. w intencji naszego Solenizanta  złożyliśmy życzenia oraz wręczyliśmy skromny upominek .Ks. Mateuszowi oczywiście życzymy wielu łask Bożych !!!

19.09.2022 r. Z życia naszego Domu .....  Nasze kochane Bąbelki na wyjeździe.... Uśmiech na twarzy dziecka - rzecz bezcenna !!!

17 września w naszym Domu przeżywaliśmy bardzo ważne wydarzenie w życiu  naszego Domu, którym były chrzciny  naszych dwóch najmłodszych mieszkańców : Ariela i Kacpra. Sakramentu chrztu udzielono chłopcom w naszej kamieńskiej  Kolegiacie pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła ,po którym  chłopcy wraz z rodzicami chrzestnymi a także  zaproszeni  goście  oraz mieszkańcy udali się na okolicznościowe przyjęcie zorganizowane na gr. II.  Kacprowi i Arielowi z okazji udzielonego chrztu życzymy wielu łask Bożych.

Jeszcze takie małe wspomnienie wakacji .... :-)  27 sierpnia br.  byliśmy na przedstawieniu Cyrku Europa, który odwiedził nasze miasteczko  i wywołał wiele uśmiechów na  naszych twarzach :-)  :-)  :-)

Jak każdego miesiąca 13 września uczestniczyliśmy w Nabożeństwie Fatimskim w naszej Kamieńskiej Kolegiacie pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

Pomagamy !!! I trzymamy kciuki !!!

16 sierpnia 2022 r. wybraliśmy się do Parku Dinozaurów w Solcu Kujawskim . Była to wycieczka sponsorowana przez naszych Przyjaciół z Kancelarii Prawnej z Bydgoszczy .