Wideorelacja - realizacja KANAŁ 10

W ramach zaplanowanego cyklu wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem 2022  24 -tego grudnia, w Wigilię naszych Mieszkańców odwiedził Św. Mikołaj wraz ze swoim elfem i ofiarował wszystkim mieszkańcom prezent z okazji nadchodzących świąt . i oczywiście zrobił kilka pamiątkowych fotek :-)

W ramach organizowania wydarzeń związanych z Bożym Narodzeniem 2022  w dnia 29-tego grudnia zorganizowaliśmy dla naszych mieszkańców wyjazdową imprezę - Wspólne Bożonarodzeniowe Kolędowanie. Podczas tego spotkania nasi mieszkańcy  oraz ich opiekunowie oraz goście radowali się narodzeniem Chrystusa poprzez śpiew najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. A jak wiadomo muzykowanie wzmaga apetyt, więc w chwilach przerwy na wszystkich czekały przepyszne ciepłe przekąski i smakołyki. Wydarzenie to równiez było wspólłorganizowane z Samorządem Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Nasza świąteczna fotogaleria  :-) :-) :-)

Świąteczne przesłanie św. Mikołaja do Kacpra i Ariela 

Przeżywanie  Świąt Bożego Narodzenia  rozpoczęliśmy  od wspólnej Integracyjnej  Wigilii z naszymi przyjaciółmi z okolicznym DPS-ów oraz przedstawicielami  Urzędów i  Instytucji , z którymi współpracuje nasz Dom .  Należy tutaj nadmienić iż całe impreza była  realizowana przy współpracy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Marszałkowskim  w Toruniu w ramach  umowy polegającej na współorganizacji z naszym DPS-em  wydarzeń związanych ze Świętami Bożego Narodzenia 2022 dla dzieci i młodzieży naszego Domu. Wigilia rozpoczęła się od powitania przybyłych gości i przyjaciół po czym nastąpiła projekcja filmu - przesłania od św. Mikołaja do naszym najmłodszych mieszkańców; Ariela i Kacpra. Następnie po odczytaniu przez ks. Proboszcza Prałata Eugeniusza Peplińskiego fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Chrystusa oraz uroczystym zaśpiewaniu kolęd   nastąpiło podzielenie się opłatkiem i złożenie świątecznych życzeń po czym wszyscy w rodzinnej atmosferze przystąpili do uroczystej wieczerzy wigilijnej. Pod koniec wieczerzy uczestników odwiedził ż prezentami Św. Mikołaj wręczając przygotowane podarki dla naszych szczęśliwych  mieszkańców. A za sprawą Św. Mikołaja oraz naszej drogiej s. Dyrektor tego  dnia odwiedził nas jeszcze jeden niespodziewany gość , a mianowicie  Michał Wiśniewski z grupy  Ich Troje  ze swoim świątecznym orszakiem. Po kilku słowach skierowanych przez Michała do naszych mieszkańców nastąpiło wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz pstrykanie pamiątkowych zdjęć. Jak stwierdzili  nasi Mieszkańcy  tego dnia  długo nie zapomną.  Ponizej zapraszamy do fotogalerii i klipów filmowych  oraz linku do relacji z wydarzenia  w naszej lokalnej telewizji.

Witamy w zakładce przedstawiającej wydarzenia oraz perypetie naszych Mieszkańców w przedświątecznym i świątecznym  okresie Bożego Narodzenia  2022 r. Znajda tutaj Państwo wszelkie  informację związane z świątecznymi przygodami naszych Mieszkańców !!!

Boże Narodzenie 2022 r. - nasz świąteczny  czas :-) :-) :-)