Żar się z nieba leje, a my szukamy ochłody nad wodą, gdzie spędzamy całe dnie na aktywnym odpoczynku. 

Na początku lipca odwiedził nas Pan Senator Jan Rulewski

Rozpoczynamy wakacje !!! I od razu organizujemy wyjazd do kompleksu rozrywkowego w Sieroczynie !!!

Wypoczynek na świeżym powietrzu i łonie natury, Korzystamy z pięknej pogody i zażywamy porcję ruchu nad naszym pięknym jeziorem  Mochel.

19 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Wśród naszych Mieszkańców były osoby, którzy stali się absolwentami ZS nr 2  w Sępólnie Kraj.: Marcin i Ola. Gratulujemy !!! A pozostałym naszym dzieciaczkom  również gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy udanych wakacji !!!

A tutaj jeszcze mały akcent z naszego Dnia Dziecka ..... :-)

 

W dniach 17 - 19 czerwca 2019 r. nasz Dom wspólnie z Domem Pomocy Społecznej w Chojnicach zorganizowaliśmy coroczną imprezę integracyjną pn. Domowe Potyczki Sportowe w Funce . Reprezentacja naszej placówki w ogólnej klasyfikacji otrzymała wyróżnienie - Gratulujemy !!!

Jednak nie nagrody były najważniejsze... Przede wszystkim były to 3 słoneczne dni wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu przy bryzie Jeziora Charzykowskiego w fantastycznym towarzystwie . Zapraszamy do fotorelacji !!!

Nasi Mieszkańcy wykorzystują każdą wolną do wypoczynku na świeżym powietrzu. Ostatnio podczas spaceru zawitali na pobliską stacje na tzw. małe co nieco czyli kawę i hot-doga.

6 - stego czerwca br. w naszym Domu zorganizowano coroczny Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W tym roku korzystaliśmy z gościnności naszych przyjaciół z DPS-u z ul. Podgórnej, ponieważ w naszym ogrodzie trwają prace rewitalizacyjne. Impreza rozpoczęła się Mszą św. w intencji naszych dzieciaczków., po czym nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości i rozpoczęcie zabawy .  W pierwszej kolejności  nasz teatr Wig-Wam przygotował przedstawienie pt. Panama opowiadające o krainie marzeń. Następnie wystąpili uczniowie wraz z nauczycielami z ZS nr 2 z Sępólna, a na koniec występów teatralnych  miejsce miała prawdziwa "petarda" a mianowicie przedstawienie niespodzianka przygotowane przez naszych pracowników pt. "Rzepka"  Pod galerią zamieścimy amatorski filmik z tego wydarzenia - przepraszamy za jakość ale nikt się nie spodziewał takiej atrakcji. :-) Następnie wszyscy ruszyli do zabawy w rytmach disco. Dla uczestników przygotowano mnóstwo smakołyków od pysznych dań z grilla przez gofry  i frytki  po watę cukrową, ciasto i chłodne napoje. Roześmiane twarze  każdy mógł uwiecznić w fotobudce.  Zapraszamy do galerii.

Wiosenne wyjazdy i wypady  naszych Mieszkańców tu i ówdzie ....

Dzisiaj przedstawiamy migawki z życia naszej małej kruszyny, której wszędzie jest pełno ...

Po długim czasie duchowego przygotowania nadeszły wyczekiwane Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji w Wielką Sobotę naszych Mieszkańców odwiedził tradycyjny zajączek aczkolwiek z asystą kurczaczka i Pani Wiosny. Przybyli goście przygotowali dla naszych Podopiecznych paczki ze słodyczami z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Całe spotkanie przebiegło w fantastycznej atmosferze pełnej radości i uśmiechu na twarzach naszych Dzieciaczków :-)  Zapraszany do galerii.

Czas Wielkiego Postu szybko minął i nadszedł najważniejszy okres w życiu Kościoła czyli Wielki Tydzień. Nasi Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w tych  wszystkich wydarzeniach ważnych dla każdego chrześcijanina.  Z zaangażowaniem uczestniczyli w obrzędach Triduum Paschalnego czyli to najważniejszego wydarzenia w kalendarzu liturgicznym podczas którego wierni  przeżywają mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Nasi Mieszkańcy celebrowali wszystkie te wydarzenia począwszy od mszy na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy w Wielki Czwartek poprzesz liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek oraz Wigilię Paschalną w Wielką Sobotę w kolegiacie Kamieńskiej pod wezwaniem Apostołów Piotra i Pawła w Kamieniu Krajeńskim.

Spotkanie wielkanocne pracowników.

 

17 marca w naszym  Domu odbyło się Wielkanocne Spotkanie Pracowników, podczas którego s. Dyrektor wszystkim obecnym  złożyła życzenia z okazji  zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy . Następnie wszyscy zasiedli do stołu zastawionego świątecznymi przysmakami.